Jump to content

Welcome to Corect-Gaming Alatura-te Noua!
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Foto

[Tutorial] Instalare teme pe Windows Xp



  • Por favor, inicie sesión para responder

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

#1
Fuera de línea
s1nNNkwOw
Dum Mar 03, 2013 8:48 am


s1nNNkwOw

Din cate am observat eu multi folosesc windows XP si nu stiu sa-si instaleze o tema ! (foarte ciudat din punctul meu de vedere)
Asa ca am decis sa va arat cum faceti , urmati pasi si o sa reusiti .

Pasul 1 Downloadam orice tema de aici sau de oriunde .
Pasul 2 Dezarhivezi undeva pe disc.

Temele sunt de doua feluri. Bazate pe fisiere theme sau pe msstyles.
In arhiva te uiti dupa niste fisiere care au extensia .theme sau .msstyles
[*]La temele bazate pe msstyles te uiti in folderul Shell unde ai cateva style-uri. Intri in acestea si verifici daca exista acolo niste fisiere dll . Daca acestea lipsesc, nu are rost sa mai instalezi tema...nu va functiona asa ca pierdem timpul degeaba.

Pasul 3 Intri in Apoi intri in C:\WINDOWS\Resources\Themes
Copiezi folderul temei in acest director.

Si tema este copiata in calculator .

Cum aplicam tema.


Pasul 1 Daca tema este bazata pe un fisier .theme atunci aplicarea ei se face asa:

Dai click dreapta oriunde pe Desktop -> Properties -> Themes si alegi tema pe care ai instalat-o din meniul Theme.

Pasul 2 Daca tema este bazata pe un fisier .msstyles aplicarea ei se face asa:

Dai click dreapta oriunde pe Desktop -> Properties -> Appearance si alegi tema din meniul Windows and buttons si stilul ei din meniul Color scheme.

Si cam asta a fost tot , urmati pasi si sigur nu o sa va fie probleme !


Mesaj [Pagina 1 din 1]