Jump to content

Welcome to Corect-Gaming Alatura-te Noua!
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Foto

[Tutorial] Afisare teme ascunse la Windows 7



  • Por favor, inicie sesión para responder

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

#1
Fuera de línea
Aymon Băă
Dum Mar 03, 2013 8:40 am


Aymon Băă

Admin
Stim cu totii ca in fereastra Personalization din Control Panel apar teme predefinite de sistem. Dar nu e totul. Mai sunt cateva teme ascunse.
Pasii:
1.Deschideti Computer (sau MyComputer din Windows XP ca sa fie pe intelesul tuturor)
2.Apasati tasta ALT si va apare bara de meniu (File,Edit,View,Tools,Help) si click pe Tools
3.Alegeti Folder Options
4.In tab-ul View, debifati Hide protected operating system files(Recommended) si confirmati ca doriti afisarea fisierelor de sistem.
5.Bifati optiunea Showw files,folders,and drivers
6.Apply si dupa aia OK
7.Va duceti in Computer->Windows->Globalization->MCT si acolo sunt 5 folder-e :
MCT-AU, CA, GB, US, ZA (AU-Australia,CA-Canada,GB-Marea Britanie,US-Statele Unite,ZA-Africa de Sud).
8.Fiecare din acestea au cate 3 folder-e:RSSFeed,Theme si numele tarii.
9.Intrati in Theme si dublu-click si acesta se va copia in locatia aferenta pentru stocarea temelor.

https://andrei-n18.forumgratuit.ro

#2
Fuera de línea
Prometheus
Dum Mar 03, 2013 8:44 am


Prometheus

Teme ascunse ? Eu nu stiam de asa ceva o sa incerc si o sa revin.

#3
Fuera de línea
Aud*Culori
Dum Mar 03, 2013 8:45 am


Aud*Culori

Nici eu nu stiam de faza asta, chiar am sa incerc acum sa vad daca la mine merge.

#4
Fuera de línea
Continut sponsorizat





Mesaj [Pagina 1 din 1]